SKUPINOVÁ CVIČENÍ

FYZIOJÓGA

Fyziojóga je spojení fyzioterapie a jógy. Je to poddruh jógy, kde se soustředíme na pomalé a správné provedení jógových pozic. To vše s důrazem na správné nastavení těla. Na lekcích fyziojógy procvičíme celé tělo; zaktivujeme hluboký stabilizační systém a protáhneme typicky zkrácené svalové skupiny. Na základě Vašeho aktuálního rozpoložení lekci přizpůsobíme, proto budou občas spíše relaxačního a jindy zase silovějšího dynamického charakteru.

SM SYSTÉM – SPIRÁLNÍ STABILIZACE PÁTEŘE

SM systém je metoda, která cílí na dosažení kvalitní funkční stabilizace a mobilizace páteře. Stabilní páteře je dosaženo pomocí svalových spirálních zřetězení, která v těle vytváří sílu směrem vzhůru a tím odlehčují tlak působící na meziobratlové ploténky a klouby. Výsledkem je jejich lepší výživa, regenerace a léčba. Svalové spirály jsou také zdrojem optimální pohyblivosti páteře. Většina cviků se tedy zaměřuje na vyrovnání páteře do střední linie a protažení směrem vzhůru.

Ke cvičení je využíváno elastické lano, které umožňuje posilování a současné protahování svalů v době, kdy přirozeně relaxují. Lze ho chápat jako prodloužení svalových vláken aktivovaných spirál.

SM systém je vhodný v období léčby a rekondice, jako prevence a regenerace a také jako součást kondičního tréninku. Jedná se o systematickou péči o páteř a pohybový aparát.

Pro naprosté začátečníky je zpravidla velmi náročné dosáhnout správného provedení cviků. Pokud nemáte žádné zkušenosti s touto metodou, zvažte nejprve návštěvu skupiny pro začátečníky.

ZDRAVÁ ZÁDA

Cvičení zdravých zad v sobě kombinuje rehabilitační cvičení s jógovými prvky. Zaměřuje se na protažení zkrácených svalů, mobilizaci páteře a posílení hlubokého stabilizačního systému. Cvičení je zaměřeno na zpevnění svalového korzetu, zvýšení flexibility a stability kloubů. Napomáhá lepšímu vnímání polohy a pohybu svého těla. Působí jako prevence a zároveň terapie bolesti zad.

Přesunout se na začátek